пров. Віце-Адмірала Жукова 37а
вул. Марсельська 33/4

Як проходить огляд зубів у дітей – відео

Профілактика захворювань зубів у дітей

На жаль, дуже часто лікар-стоматолог зіштовхується і з безвідповідальною поведінкою батьків по відношенню до здоров’я дитини, обумовленої двома дуже небезпечними помилками:

  • Помилка перша: «Молочні зуби можна не лікувати, тому що їм на зміну все одно прийдуть постійні зуби». Важко оцінити всю шкоду, яку завдає така парадигма здоров’ю дитини, адже саме від стану молочних зубів величезною мірою залежить здоров’я зубів постійних, а отже, і здоров’я всього організму людини, що подорослішала. Крім того, наявність уражених зубів та вогнищ запалення в ротовій порожнині позбавляє дитину можливості нормально приймати їжу, багату на вітаміни та необхідні для розвитку поживними речовинами, що, безсумнівно, вкрай негативно позначається на загальному стані його здоров’я.
  • Помилка друга: «Батьки самостійно можуть виконувати огляд ротової порожнини і контролювати стан зубів у дитини, а лікар-стоматолог потрібен тільки у разі виникнення серйозних проблем». Зрозуміло, занедбаний карієс можна визначити і неозброєним оком і для цього не треба здобувати стоматологічну освіту. Однак на початковій стадії, тоді коли карієс ще піддається малоінвазивному лікуванню, його може виявити тільки досвідчений лікар-стоматолог. На жаль, часто поразки зазнають приховані між зубами ділянки поверхні зуба і виявити каріозну порожнину можна лише тоді, коли частина зуба над нею повністю зруйнується і знадобиться серйозне лікування.

Регулярний профілактичний огляд зубів у дитини дозволить запобігати розвиткові станів, коли лікування буде болючим довгим і дорогим, тому лікарі клініки Hellas Dental завжди готові надати консультативну, діагностичну та лікувальну допомогу. Будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку на нашому сайті або зателефонуйте нам за номером +38 048 734 00 43.

Останнім часом багато батьків регулярно приводять дитину на огляд до стоматолога. Зважаючи на все, вони дуже добре засвоїли: чим раніше буде виявлено проблему, тим більше шансів впоратися з нею, витративши мінімальні сили та кошти.

На наш погляд, проміжок між візитами до стоматологічної клініки для дітей має бути дещо коротшим, ніж для дорослих – 3-4 місяці, оскільки мінералізація молочних зубів нижча, карієс у дитячому віці встигає розвинутись швидше. Очевидно, що чим раніше його буде виявлено, тим безболіснішим, швидшим і дешевшим буде його лікування.

Проте, виконуючи регулярний огляд зубів у дітей, лікар не тільки виявляє нові каріозні поразки, а й:

  • Контролює появу симптомів захворювань ясен
  • Виконує перевірку правильності прикусу
  • Зуби дитини перевіряються лікарем щодо рухливості
  • Здійснює контроль раніше встановлених пломб, адже якщо лікар вчасно помітить на них відколи або тріщини, то знову встановлена ​​пломба прослужить довше
  • При необхідності контролює стан зубних коронок, протезів та брекетів
  • Слизова оболонка ротової порожнини перевіряється лікарем на предмет наявності вогнищ запалення, які без огляду можуть проявити себе вже в гострій стадії, коли допомогти дитині буде набагато складніше.
Хто робить
photo ОСАДЧА АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ОСАДЧА АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
Про лікаря

Запишіться на консультацію

Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручну клініку, час і відповідного лікаря.