пров. Віце-Адмірала Жукова 37а
вул. Марсельська 33/4
Пародонтологія фото

Пародонтологія в Hellas Dental

Для лікування захворювань пародонту в нашій клініці широко використовуються найсучасніші лазерні та ультразвукові установки, тому якщо у вас оголився корінь зуба, запалилися ясна або хитається зуб, не відкладайте візит до стоматолога – це може бути симптомом серйозного захворювання – пародонтиту чи пародонтозу. Лікування в цьому випадку слід розпочати негайно!

Для отримання детальної інформації, будь ласка, запишіться до нас на консультацію за телефоном +38 048 734 00 43 або залиште повідомлення, скориставшись формою зворотного зв’язку на нашому сайті.

Пародонт – це загальна назва тканин, що утримують зуб у зубній лунці, а розділ стоматології, що займається вивченням та лікуванням цих тканин, називається пародонтологією. До захворювань тканин пародонту відносяться пародонтоз, пародонтит та гінгівіт. Їх причини можуть бути різними:

 • Загальні захворювання організму
 • Недотримання правил гігієни ротової порожнини
 • Інфекційні захворювання
 • Шкідливі звички, особливо куріння
 • Надмірне навантаження на тканини пародонту.

Пародонтит

Не вилікуваний вчасно гінгівіт може стати наслідком іншого запального захворювання – пародонтиту, проте якщо у разі гінгівіту запалюються лише поверхневі тканини ясен, то у разі пародонтиту запалення стає причиною рухливості зубів внаслідок руйнування тканин пародонту – зубо-ясенного прикріплення. Локалізований пародонтит характеризується набряком ясен та його хворобливістю, появою гною з ясенних кишень та атрофією кісткових тканин, які утримують декілька зубів. Генералізований пародонтит – це поширення тих самих симптомів на весь зубний ряд. На додаток до всіх інших симптомів при пародонтиті, як правило, кровоточить ясна.

Лікування пародонтиту значною мірою залежить від того, наскільки запущена хвороба та наскільки великі втрати кісткової тканини. У багатьох випадках поряд із консультацією пародонтолога пацієнту можуть знадобитися консультації лікаря-терапевта та ортопеда. Тому у випадку, якщо у пацієнта тривалий час болить ясна або випадають зуби, слід негайно звернутися до стоматологічної клініки для встановлення діагнозу!

Гінгівіт

Гінгівіт називається запалення тієї частини ясен, яка безпосередньо примикає до зуба. Найпоширенішими симптомами гінгівіту є почервоніння ясен або її синюшний відтінок, набряклість краю ясен та її кровоточивість або болючість при чищенні. Практично завжди на зубах пацієнта є скупчення як м’якого, і твердого зубного нальоту. Розрізняють кілька основних форм захворювання:

 • гінгівіт катаральний
 • гіпертрофічний гінгівіт
 • виразково-некротичний гінгівіт

Катаральна форма перебігу хвороби може бути як гострою, що характеризується яскраво вираженою симптоматикою, яскраво-червоним кольором ясен, так і хронічною, при якій ясна має синюшний відтінок, болючість може бути відсутня, а кровоточивість цілком помірна. При хронічній формі можливі загострення, зумовлені зниженням імунітету.

Причинами виразково-некротичного гінгівіту є вкрай незадовільна гігієна протягом тривалого часу, внаслідок якої можливий некроз тканин ясен та поява виразок на слизовій оболонці.

Гіпертрофічний гінгівіт є наслідком ендокринних порушень, токсикозу під час вагітності або постійних травмуючих факторів, наприклад гострих країв коронок або пломб.

Лікування гінгівіту, як правило, починається з усунення факторів, що провокують. Лікування гінгівіту в його гіпертрофічній формі, зумовленій гормональними факторами, виконується після ретельної діагностики та виявлення причин захворювання.

Пародонтоз

На відміну від гінгівіту та пародонтиту пародонтоз досить рідко зустрічається і протікає майже безсимптомно, а серед пацієнтів стоматологічних клінік хворих на пародонтоз — не більше двох зі ста. Причини цього захворювання, вираженого в атрофії альвеолярних відростків, остаточно не з’ясовані, проте в більшості випадків їх треба шукати серед захворювань шлунково-кишкового тракту, атеросклерозу, діабету або спадкових факторів. Кровоточивість ясен, набряки ясен або поява широких зубо-ясенних кишень при пародонтозі майже відсутня, а рухливість зубів з’являється досить пізно, коли уражена більша частина тканини пародонту. Також характерною особливістю захворювання є широких проміжків між зубами.

Вилікувати пародонтоз повністю, швидше за все, не вийде, а ось запобігти подальшому прогресу хвороби та випадання зубів кваліфікованому пародонтологу цілком під силу.

Пародонтологія (лікування ясен)

Потреба відвідати стоматологічний кабінет може виникнути у разі, коли спостерігаються проблеми з яснами.

Досвідчені фахівці клініки Hellas Dental можуть надати ефективну допомогу в такій ситуації, провівши вичерпну діагностику та призначивши відповідне лікування на основі отриманих даних.

Доцільність отримання консультації пародонтолога

Захворювання пародонту тривалий час може протікати безсимптомно, і проявити себе вже в тому випадку, коли зміни навколо зубів виявляться досить серйозними. Така хвороба вражає комплекс тканин, які оточують кожен зуб і допомагають витримувати жувальне навантаження. Тому забити на сполох слід вже за наявності таких моментів, що сигналізують про виникнення згубних змін:

 • наявність темного нальоту, що не усувається при чищенні зубною щіткою;
 • оголення шийки зуба;
 • кровоточивість ясен у процесі чищення щіткою чи флоссом;
 • поява неприємного запаху з рота;
 • відчуття болю та сверблячки в ясні.

Якщо до цього додається ще й раптова рухливість зубів або припухлість ясен, слід якнайшвидше записатися на консультацію до грамотного лікаря – пародонтолога в Hellas Dental, щоб уникнути незворотних наслідків.

Вичерпна діагностика та ефективне вирішення проблеми

Штат фахівців стоматологічної клініки Hellas Dental має значний запас знань, великий практичний досвід роботи та має в розпорядженні найновіше обладнання для проведення точної діагностики стану зубів та ясен. За наявності скарг на виникнення дискомфортних відчуттів пацієнт може розраховувати на комплексне обстеження в кабінеті лікаря-пародонтолога, під час якого можуть бути залучені також гігієністи та хірург-стоматолог. Сильна команда лікарів клініки здатна успішно впоратися із проблемою будь-якої складності, гарантуючи отримання бездоганного результату.

Хто робить
Фото Адамідіс Євгеній Ніколаос
Адамідіс Євгеній Ніколаос
Про лікаря

Запишіться на консультацію

Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручну клініку, час і відповідного лікаря.

Наші роботи

До Після
Before After