пров. Віце-Адмірала Жукова 37а
вул. Марсельська 33/4

Контроль дитини з дитячими трейнерами для зубів

Як й інше лікування зубів у дітей, корекція прикусу капами потребує батьківського контролю. Так як апарат легко зняти, завжди є ризик, що дитина забуде його вдягнути або зніме раніше визначеного терміну.

  • Діти можуть виплювати капу в першу годину сну.
  • Іноді дитина намагається вплинути на зуби додатковий тиск і прокушує полімер.

Якщо зарано перейти на жорсткий каркас, можна серйозно розтерти ясна. Не поспішайте поміняти капу. Регулярно оглядайте слизові та ясна дитини на ознаки дитячого стоматиту. Не бійтеся, що дитина «переносить» апарат протягом дня, головне, щоб не знімала раніше часу.

Як потрапити на прийом до ортодонту в Одесі?

Якщо вас турбує, як ростуть зубки дитини, спостерігається хропіння, утруднене дихання чи дефекти дикції, варто прийти на консультацію до дитячого ортодонта. Багато проблем мають просте рішення, якщо вчасно дійти лікаря. Дитяча стоматологія Hellas Dental в Одесі проводить запис по телефону та в онлайн режимі.

Направити зубки, що криво ростуть, по потрібному напрямку допоможуть не тільки пластинки та брекети. Безпечним та перевіреним практикою засобом є дитячі трейнери для зубів. Це спеціальні ортодонтичні капи із гіпоалергенного полімеру. На відміну від пластинок трейнери можна носити лише кілька годин на день. Додатково капу надягають на ніч, щоб зуби “не втрачали орієнтир” зростання. Ортодонти стоматологічної клініки Hellas Dental в Одесі успішно використовують силіконові та поліуретанові трейнери для корекції глибокого прикусу, скрученості зубів, проблем із закладеністю носа та дефектами мови, якщо вони не пов’язані з лор-захворюваннями.

Чим дитячі трейнери для зубів зручніші за брекети?

По-перше, брекет-система може дитині просто не підійти. Протипоказанням може бути стан зубної емалі чи розмір самих зубів. Сама капа клінічних протипоказань не має, але її безглуздо застосовувати при дуже складних дефектах. Дитячий стоматолог попередньо проводить комплексну оцінку стану зубів та ясен, проводить лікування дитячих зубів під мікроскопом. Тільки після цього ухвалюється рішення, чи варто використовувати дитячі трейнери для зубів.

По-друге, капи можна знімати протягом дня. Це зручно, якщо дитина не хоче, щоб її бачили з ортодонтичним апаратом. Капу знімають перед їдою, для гігієнічних процедур. Але є умова: якщо дитячі трейнери T4K надягають, то їсти і пити вже не можна, поки не вийде час.

По-третє, лікування зубів дитини для сімейного бюджету може бути обтяжливим. Вартість капи для корекції прикусу в 3-4 рази нижча порівняно навіть із бюджетними брекет-системами.

Четверта перевага – апарати у ортодонту вже готові. Вам не доведеться робити зліпки та чекати, поки зроблять капу.

Успішне лікування зубів у дітей потребує у цьому випадку рік, а то й більше. Це трохи довше, ніж при носінні брекетів, але набагато комфортніше. Коли в дітей віком виробляється звичка, вони самі надягають апарат та дбають про нього.

Дитячий ортодонтичний трейнер для зубів: відмінності

Ортодонт в Одесі використовує для виправлення прикусу у дітей капи трьох кольорів – блакитного, безбарвного та рожевого.

  • Апарат T4K являє собою 2 капи (блакитна та прозора) та призначений для дітей 6-10 років.
  • Трейнер T4A для підлітків 10-13 років, він рожевий. Його можуть також використовувати як ретейнер після завершення курсу корекції брекет-системою.

Є ще одна модель – i-3. Її використовують у віці від 3 років при ранньому випаданні молочних зубів. У порівнянні з попередніми апаратами застосовується у практиці рідше.

Блакитний трейнер виготовлений з м’якого полімеру, його надягають на ніч. Початкова корекція триває 8 місяців. Другим етапом вже на 1 рік ставлять безбарвний апарат із жорсткішим каркасом.

Хто робить
photo
Про лікаря

Запишіться на консультацію

Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручну клініку, час і відповідного лікаря.